Jaką książkę warto kupić dziecku na święta?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór odpowiedniego prezentu na święta jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku dostępnych jest bowiem bardzo dużo ciekawych zabawek renomowanych producentów. Dlaczego książki doskonale sprawdzą się, jako prezenty świąteczne (https://www.taniaksiazka.pl/Prezenty)?

“Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda u Świętego Mikołaja”

W najprostszym możliwym ujęciu jest to niesamowita historia wizyty u Świętego Mikołaja. Należy mieć świadomość, że pozycja została stworzona w formie książki kucharskiej skierowanej dla dzieci. Ignaś Ziółko razem ze swoim psem Kminkiem otworzyli swoją ulubioną książkę, a następnie przenieśli się na grzbiet renifera. Na miejscu okazało się jednak, że Świętego Mikołaja nie ma w domu. Oznacza to, że Gwiazdka może w ogóle nie dojść do skutku. Głowni bohaterowie mieli zatem do wykonania bardzo poważne zadanie, czyli znalezienie wspomnianego Świętego Mikołaja. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzieci znajdą w książce mnóstwo świątecznych ciekawostek. Bardzo istotne znaczenie ma także 20 przepisów na różne świąteczne pyszności.

“Niezwykły Święty Mikołaj”

Jest to świąteczna książeczka o staruszku Pettsonie, a także jego gadającym kocie w bardziej rozbudowanej formie. Pozycja jest przeznaczona dla starszych dzieci. Należy mieć świadomość, że znajduje się w niej znacznie więcej tekstu, a także dużo mniej obrazków. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dziecko będzie miało do przeczytania, aż 139 stron. Ponadto opowieść została podzielona na 17 rozdziałów. Doskonale zda egzamin do wieczornego czytania. Staruszek Petterson chciałby sprawić przyjemność swojemu przyjacielowi i zorganizować wizytę Świętego Mikołaja. Oczywiście zadanie jest zdecydowanie trudniejsze, niż wydawało się głównemu bohaterowi.

“Brulion zabaw na święta”

Jest to doskonały prezent dla starszych dzieci. W książce znajduje się bowiem bardzo dużo ciekawych pomysłów na gry i zabawy, które mogą umilić pociechom czas przed Świętami. Doskonałymi przykładami gier mogą być: kółko i krzyżyk czy układanie słów.